Antikomunismus měl mnoho podob. Jeho populistická verze sestávala z líčení zvěrstev, které Stalin, Mao, Castro a Chruščov napáchali. Proti takové kritice se vždycky dalo bránit argumentem, že Stalin, Mao a spol. sešli z cesty „pravého marxismu.“
Reverend Mun předložil opravené dialektické paradigma, podle kterého není zdrojem pokroku v přírodě Engelsův boj protikladů, ale jednota a spolupráce vzájemně se doplňujících dvojic: kladná a záporná částice ve struktuře atomů a molekul, tyčinka a pestík u rostlin, samec a samice u zvířat, muž a žena u lidí. Zdůraznil, že dvojice v přírodě těží spíše z harmonických vztahů, ne z konfliktu, jak tvrdí marxismus, který ve své dialektice staví boj nad jednotu (zákon jednoty a boje protikladů).
Díky studiu a vlastní zkušenosti s komunismem reverend Mun pochopil, že ideologické slabiny a nesrovnalosti ve filozofi i marxismu nakonec přivedou komunismus k zániku, za což ale mezitím hrozivé množství lidí zaplatí životem. Reverend Mun viděl do praktických důsledků komunistické ideologie a toužil je odhalit.
Názory na komunismus přiměly reverenda Muna také vytvořit alternativu k mainstreamovým médiím, alternativu, která by neváhala na komunistickou hrozbu upozorňovat. Výsledkem bylo založení deníku Washington Times roku 1982. Tyto i další noviny, které reverend Mun založil, významně pomohly Američanům pochopit, že komunismus, který považuje střet se Západem za nevyhnutelný, je ideologicky a vojensky nebezpečný.